Причината – за да започне проверка, трябва да бъде сезирана и да има обвинения и присъда срещу даденото лице по точно определени текстове.
Той коментира още, че дори и да е бил приет законопроектът, предложен от Маргарита Попова и отхвърлен от депутатите от ГЕРБ, Кирил Рашков отново е щял да избегне ударите на закона.
Защото обвинения като заплаха за убийство, незаконно производство на алкохол и джебчийство не попадат в приложното поле на Комисията.
Коларов даде за пример закона в Словакия: „Там влезе в сила закон, който позволява съответният орган да се самосезира и да действа по сигнали на граждани. Този принцип беше в един от обсъжданите варианти на законопроекта, но го нямаше в крайния вариант, тъй като се появиха опасения комисията да не действа безконтролно”.
Председателят на Комисията отбеляза, че за момента никой не знае какъв точно ще бъде законът в България, но е необходимо той да бъде ефективен, тъй като в конкретния случай с Кирил Рашков, за да започне производство, трябва да бъдат нарушени правилата.
Тодор Коларов коментира, че преди три-четири месеца е започнала една активна кампания срещу приемането на законопроекта на Маргарита Попова.
И зададе въпроса към този широк кръг от хора дали се защитава общественият или частният интерес в случая.
На фона на известните кадри на НАП, показващи луксозни имоти, заснети от хеликоптер, той заяви, че Комисията към днешна дата може само да ги гледа и да се възмущава.
Източник dnes.bg
Няма коментари:
Публикуване на коментар